ayder kaplicasi
Gezi Rehberi

Ayder Kaplıcaları

Karadeniz bölgemizin en ünlü yaylası olan Ayder Yaylası, şifalı kaplıcalarıyla da turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bölgenin dağları ve sportif aktivite imkanları o kadar çoktur ki, kaplıcaları biraz olsun bu etkinliklerin gölgesinde kalmıştır. Oysaki Rize ve çevre illerinde bu kaplıcalar çok ünlüdür ve birçok romatizma hastalığının tedavisinde etkili olduğu söylenmektedir. Yöre halkı bölgeye daha çok kaplıcalarından faydalanmak için gitmektedir.
Ayder kaplıcaları, 550 C sıcaklığa sahiptir. Tamamen renksiz ve hiç kokusuzdur. Diğer kaplıcalardan farklı olarak rengi de son derece berrak ve temizdir. Bu kaplıcalara genel olarak, romatizma ve eklem rahatsızlıkları olan insanlar gitmektedir. Ayder de bulunan bu kaplıcalar, birçok özelliğiyle Turizm işletme belgesi alınarak, turizme açılmış tesislerdir. Bu tesislerin için de 25 Kişilik 2 tane devasa büyük havuz bulunmaktadır. Fakat siz herkesin havuza girdiği yerde girmek istemiyorsanız, o zaman da 8 tane özel odası bulunan size ait havuzlu yerleri kiralayabilirsiniz. Bu tesis Apart odalarıyla sezonun 12 ayında da açık bir şekilde müşterilerine hizmet sunmaktadır.
Ayder kaplıcaları bölgesinde bulunan pek çok otelden bir tanesini seçip, oralarda kalarak da günü birlik giriş, çıkışlarla bu tesislerden faydalanabilirsiniz. Mis gibi yayla havasına ek olarak bir de kaplıca hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, gideceğiniz en güzel adres Ayder yaylası olacaktır. Bu tesislerden veya farklı otel seçeneklerinden birini seçerek, yaylaya gitmeyi düşünüyorsanız, sitemiz bünyesinde yer alan iletişim numaralarından faydalanarak bize ulaşabilirsiniz.

Gelen Aramalarayder kaplıcalar, ayder kaplıcaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest