ayder senligi
Ayder Yaylası

Ayder Kardan Adam Şenliği

Ayder yaylasın da, yazları ayrı güzeldir, kışları ise apayrı bir güzelliktir. Kış aylarında Kaçkarların o soğuk ve ormanlık alanları, bembeyaz bir gelinlik örtüyle süslenir. Kış aylarının da güzelliklerini gözler önüne sermek için son zamanlarda kış ayları etkinleri arttırılmıştır.
2015 Yılından bu yana düzenlenen, Ayder Kardan Adam Şenliği, kış aylarında da yaylanın bir cazibe merkezine dönüşmesine imkan sağlamıştır. Eski yıllarda kış aylarını tamamen kapalı ve ölü geçiren Ayder, son birkaç yıldır kış aylarını da son derece hızlı ve kalabalık geçirmektedir. Geçmişte kış aylarında açık tesis bulmak neredeyse imkansızdı. Şimdilerde ise hemen hemen her tesis kış aylarında açık, soğuk ve karlı günlerde insanların yaylada zaman geçirmesi için hizmet vermektedirler.
Ayder yaylasında Ocak ayında düzenlenen Kardan Adam Şenliği, sadece çevre illerden gelen tatilcileri değil, Türkiye’nin her yerinden gelen turistleri yaylaya çekmektedir. Hatta yabancı turistler dahi bu kış etkinliğine büyük bir keyifle katılmaktadırlar. Bu etkinliği; Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü düzenlemektedir. Festival 2 gün sürmektedir. Bu süre zarfında yerli ve yabancı sanatçılar sahne almaktadır. Festivalin en çok keyif verici etkinlikleri;
* Kardan adam yapma yarışması,
* Deniz botları ile kayak yapma yarışması gibi pek çok değişik eğlenceli yarışma sizleri bekliyor.
Ayder yaylası şenliklerini kaçırmak istemiyorsanız, şimdiden sitemiz üzerinden bizimle irtibate geçebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest