ayder-tatili
Ayder Yaylası

Ayder Tatili

Güney bölgelerimiz, Kıyı Ege, yıllardır yerli ve yabancı turistin akınına uğramış olan ülkemizin nadide turizm beldeleridir. Lakin son yıllarda, turizm alanında oluşan farklı arayış ve beklentiler, insanların değişik yörelere yönelmesine yol açmıştır. Sadece deniz ve plaj turizminden sıkılan tatilciler, tatillerini yapmak için Karadeniz bölgesini tercih etmeye başlamıştır. Karadeniz bölgesinin turizmde bende varım potansiyelini arttıran en önemli yeri de Ayder yaylası sit alanıdır.
Ayder tatili, insanlara diğer bölgelerden farklı olarak, yaylacılık turizmini sunmaktadır. Buna ek olarak kaplıcaları, doğal güzellikleri, dağ sporları ve eşsiz mutfağıyla kısa sürede tatilcilerin en gözde mekanı olmayı da başarmıştır. Doğu Karadeniz tatili yapan bir turist, mutlaka Ayder’e gelir. Buranın doğal güzelliklerinden ve imkanlarından faydalanarak, eşsiz bir tatil yapmanın keyfini çıkartır.
Ayder yaylası, konaklama açısından da çok zengin bir imkana sahip olduğu için turistlerin ilk tercihi olmayı başarmıştır. Doğu Karadeniz bölgesi üzerinde yer alan yayla dizileri arasında, en çok imkan ve konforu sunan tek yer Ayder’dir. Yöre insanının en çok şikayeti olan konaklama sorunu bu yayla da tamamen çözülmüştür. Otellere ek olarak, Yaylacı kadınlarda evlerini apart olarak, yerli ve yabancı turiste açmış bulunmaktadır. İstediğiniz gibi bu apartlardan da faydalanabilirsiniz.
Ayder tatili için otel veya yaylacıların evleri arasında seçim yapabilirsiniz. Unutmayın yaylacıların evleri de oteller de tamamen doğaya uygun şekilde yapılmış dağ evlerinden oluşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest