ayder yaylası
ayder yayla
Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Uçsuz bucaksız Kaçkar sıra dağlarının en ünlü yaylasıdır Ayder yaylası… Ayder’i diğer yaylalardan ayıran en önemli özelliği turizme elverişli bir yapıya sahip olmasıdır. Maalesef ki Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan yaylaların en büyük sıkıntısı konaklama sorunudur. Yeterince turizme yönelik tesisler kurulmadığı için, dışarıdan gelen yerli ve yabancı turist konaklama sorununu aşamadığı için bu güzelliklere mahrum kalmaktadır. Fakat Ayder de durum biraz daha farklı. Çok eski bir yerleşime sahip olan Ayder de konaklama için yapılmış pek çok tesis bulunmaktadır.
Ayder otelleri, tamamen doğa şartlarına uygun, otantik bir dizaynla yapılmış, daha çok dağ evlerini andıran bir mimariye sahiptir. Yılın 12 ayında da konaklama için Ayder de otel bulabilirsiniz. Özellikle son yıllarda kışın yapılan Kar Festivaliyle birlikte, yaz kış turizme açık bir yayla halini almıştır.
Ayder yaylası, bu ve benzeri özelliklerinden dolayı Karadeniz Bölgesinin en ünlü yaylasıdır. Yaz kış yerli ve yabancı turistin akın ettiği yayla da, halen daha yaylacılıkla uğraşan yöre insanlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Yaylacılık yapan insanların bulunduğu bir ortamda, tamamen organik beslenerek ve Karadeniz’in bol oksijenini ciğerlerinize doldurarak tatil yapmak istiyorsanız, Ayder otelleri ile irtibata geçip, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sezon dışında yaptıracağınız rezervasyonlarda ciddi indirimlerle karşılaşabilirsiniz. Böylece uygun fiyatlara güzel bir yayla tatili yapma imkanını yakalayabilirsiniz.

Gelen Aramalarhttps://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 aFgSu7KWDmqPXEMGhim2zT_kKGcROUt6moIym98UmbMNRarPGfMxQJeOfUT9INvj 194fbce771539d41ad4e93740e13ec76bcbd4e31&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest