Kale-Yaylası
D.Karadeniz Yaylaları

Kale Yaylası

Kale Yaylasına Nasıl Gidilir?
2800 Rakıma sahip olan Kale yaylası, Çamlıhemşin sınırları içerisindedir. İlçeye 40 Km uzaklıktadır ve araba yoluyla rahatlıkla gidilebilir.
Kale Yaylası Yerleşim
Oldukça büyük bir yayladır. Hatta çoğu insan yayla yerine Kale köyü diye hitap eder. Hane sayısının çokluğu, diğer yaylalara göre teknolojiyle daha erken tanışmış olmaları, bu yaylayı diğerlerinden biraz daha ayrıcalıklı kılmaktadır. Yayla hem Çamlıhemşinlilere hem de Hemşinlilere aittir. İki ilçeden de çok sayıda insan burayı yazın yayla olarak kullanmak için gelmektedir. Fakat konum olarak Çamlıhemşin’e bağlıdır.
Kale Yaylası Gezilecek Yerleri
Yaylada bulunan Acı su; hem yaylacıların piknik için kullandıkları, çok güzel bir mesire alanıdır. Hem de bu su oldukça şifalıdır. Egzama gibi deri yolluyla bulaşan hastalıkların tedavisi için bu suyu kullanabilirsiniz. Yaylada trekking, piknik vs gibi olanaklardan yararlanırken, sağlık tatilinizi de yapabilirsiniz. Bu suyun bir diğer özelliği, kışın tüm dereler donarken, bu su akmaya devam eder. Kışın dahi Kale yaylasına çıkanlar bu sudan faydalanabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest