palovit-yaylasi
D.Karadeniz Yaylaları

Palovit Yaylası

Palovit Yaylası Ulaşım
Daha yakın senelere kadar sadece yürüme yoluyla gidilebilen Palovit yaylası, Kaçkarların en yüksek yaylalarından bir tanesidir. Çamlıhemşin den bugün araba yoluyla 4 saatte Palovit’e ulaşabilirsiniz. Bu yaylaya araba yoluyla çıkmayı planlayanların izlemesi gereken güzergah, Çat vadisi, Zilkale yolu olmalıdır. Çattan sonra; Elevit, Trovit ve Palovit yaylasına çıkılır.
Palovit Yaylası Yerleşim
Meleskur yaylasının tam karşısında ki vadiye konuşlanmıştır. Büyükbaş hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı ve en kalabalık yaylacının bulunduğu yayladır. Bundan dolayıdır ki, tek araba yolu kullanmaya mahkum bırakılmıştır. 3 Ayrı araba yolu projesi, yaylanın doğası bozulmaması adına askıya alınmıştır. Çok ünlü Palovit Şelalesi de bu yayladan doğan derenin bittiği noktada akar. Turist ve yaylacıların büyük beğenisini kazanan bu yaylamızda, konaklamak için yaylacıların evlerinden faydalanabilirsiniz. Henüz turistlerin rahat kalabileceği tarzda oteller yapılmamıştır. Yaylanın içinden akan dereden balık tutma imkanınız bulunmaktadır. Sabah çok erken saatlerde, yaylacıların ineklerini otlağa uğurlama sesleri ile uyanırsınız. Hayvanların boyunlarında takılı olan çıngıraklar, sabahın o erken saatlerinde çalar saat etkisi yapar. Fakat ne kadar erken uyanırsanız uyanın, o kadar güzel ve temiz bir havası vardır ki, hiçbir şekilde yataktan yorgun uyanmazsınız. Çok dinç ve dinamik bir şekilde uyanırsınız.
Kaçkarların en güzel yaylalarından bir tanesi olan Palovit yaylasında çadırla da konaklama şansınız bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken yanınıza kalın bir şeyler almak olsun. Yazın bile geceleri oldukça soğuk geçer.

Gelen Aramalarhttps://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1844 pANpj0ISR2zGZF7ai70K2DQ0NHayM7dJPzdYjkTzr47X8B4NzR2nZwmj56mVLTmW c26725791a716a19f394a2801a2039cf9486a8d0&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest